“Ja jätkus ka ülejärgmisel päeval…. “23.06.19

posted in: Blogi, Igapäevaelu | 0

Minu meelest on need Hiiumaa mehed ikka täitsa hullud, no heas mõttes hullud ja ma ei taha mõeldagi, kui tihti ma siin elades peaksin Kärdla vahet kimama. Ma olen muidugi ütlemata tänulik Toomasele, kes mind jälle tagant utsitas ja raudkindlalt väitis, et täna tuleb jälle Kärdla briis. Ma tegelikult veidi kahtlesin ja Andrus arvas, et ah, mis tuul, pole ju ja läks kalale. No ei olnud tõesti ja mina tegelesin hoopis aiatöödega. Ja siis kella kahe paiku andis Toomas teada, et nemad on kohe varsti kohal ja puhub. Isegi, kui ma kahtlesin, siis helistasin Andrusele ja ütlesin, et nüüd on minek. Jube hea lihtne on asju kokku panna, kui need on autoga samal tasapinnal, ei treppe, ei uksi, loobi ainult autosse ja katusele. Seniks kui Andrus koju jõudis, olin lasknud rabarberikoogi läbi hammaste, võtsin ühe kaasa ja Kärdlasse me kimasime.

Ooomaigaaden marmelaaden, oli see vast alles super! Täna tundus vasakuga välja minek juba täitsa normaalne ja eilne õuduskuubis unenägu sai unustatud. Te ju kõik ilmselt teate, et nendel on kogu aeg märgid sees ja kuna ma ikka pelgasin seda va vrakki ja madalikke ja kujuteldavaid kive, siis läksin kindla peale välja. Suund märkide suunas, sest kui need on juba kuskile sisse pandud, siis ilmselgelt on need kohas, kus pole mingit veealust ohtu, kui just mõni näljane hai ära ei eksi. Ja tänane sõit nägi siis välja selliselt, et märgist vähe suuremaks täpiks ja märki tagasi. Esimese otsa merele ma muidugi püüdsin põhjast ohte näha, aga õnneks neid polnud ja kõik ülejäänud otsad tulid juba hirmuta.

Vasak halss ei sujunud nii hästi, sest laine pealt ikka loopis ja jalad olid nagu vedrumasinad all. Parem see vastu alla lainet ja sai ikka korraliku hoo sisse. Olgu öeldud, et minu jaoks tähendab hoog poole väiksemat, kui mõne tubli sõitja jaoks. Paudid ei tulnud endiselt kiiresti välja nagu miski kobakäpp, aga ma ei imesta, pole veetundegi. Eesmärk oli laual püsida ja see mul õnnestus.

Kokkuvõtvalt pean seda kolme päevase sessi kõige paremaks ja meel on tohutult rõõmus, et olin kohale tulnud.

Ja nüüd on mul uus lauakott ka ja aasad! Laud nutab veel originaaluime järgi ja küllap tuleb see ka lisaks hankida.

Igal juhul on kindel, et Hiiumaal ei ole võimalik mitte surfata, seal puhub kogu aeg, no vähemalt Kärdlas!

Info:

Koht: Kärdla sadam

Tuul: 7-10m/ sek

Varustus: 100l, 5,2m2

Aeg: 1,15h

 

 

Leave a Reply