“Surf vs purjetamine” 16.05.18

posted in: Blogi, Igapäevaelu, Reisid | 0

Ma olen talvega täiesti ära keeranud, sest kuidas muidu kirjeldada situatsiooni, kus ma vabatahtlikult lasin omale 7,3 m2 purje valmis panna, et sellega merele minna. Ma ausõna ei tunne iseennast enam ära või on surfinälg nii suureks kasvanud, et ogarusel pole piire. Kõik nad istusid kaldal ja oigasid, et mis ma sinna lähen, tuult ju pole, aga ma tahtsin ja kui ma midagi tahan, siis nii on. Ja ega ükski mees naise vastu saa, kui see omale midagi pähe võtab. Nii siis aitas Andrus purje vee äärde viia, mille ühendasin ulme kerge 120 l lauaga ja läksin vette. Ma olin nii närvis ja hirmul, et unustasin oma udupeene kella käe peale panna. Olin muidugi täitsa pahane enda peale, aga tagasi kaldale ka ei kippunud.

Ja siit saab alguse minu surfikarjääri uus ajastu! Hahahahaaa, ma arvasin, et ma ei hakka mitte kunagi või pigem, et ma ei jaksa eales sõita suurte asjadega ja mis nüüd siis tegelikult välja tuleb? Tee jõusaalis trenni ja tuleb igasugu asju välja, neid ka, mida ei usu!

Ühesõnaga alguses tundus, et kaldal olijatel oligi õigus ja tuult pole, aga ma suundusin kaugemale ja kaugemale ja ühel hetkel märkasin, et keegi on veel merel ja täitsa glissab. Suund muidugi sinna ja ma ei pidanud pettuma. Oeh, ma armusin sellesse komplekti, millega ma sõitsin! See oli nii kuratlikult sobiv nii tuule, kui minu enda jaoks, hirm ja kartus, et ma ei saa selle kaadervärgiga hakkama, kadusid!

Millest ma aru sain- mulle meeldib vanainimeselikult kruiisida ja mitte tormiga vägistades asju vees hoida. Ja appike, kui hea võimaluse annab selleks suur puri. Meil on muidugi inside nali ka selle kohta, et alates 6,5 m2 purjedest algab purjetamine, nii et ma siis purjetasin ülimalt rahulolevana. Mis mulle veel meeldib? Eks ikka see, kui astud kaldalt lauale ja pärast sõitu sama efektselt laualt kaldale tagasi nii, et puri jääb kuivaks. Ühesõnaga ma olin ütlemata enesega rahul ja ninanips kõikidele, kes arvasid, et 4m sek tuulega pole võimalik sõita!

Püsi kärbeskaalus ja kõik on võimalik!

Tuul 4-5m/sek. Varustus: Puri RRD Evolution 7,3 m2. laud: RRD Firestorm wood 120l. Aeg: 1h 20 min

 

Leave a Reply