“Meistriks sünnitakse…” 19.05.15

posted in: Blogi, Igapäevaelu, Reisid | 0

Harjutamine teeb harjutajaks ja meistriks sünnitakse! Proovisin seda väidet kohe täie tõsidusega ümber lükata ja läksin kohe hommikul vee peale eile õpitut kordama. Tundus muidugi, et puhub ja mõtlesin, et lähen proovin mõne suure purje ka ära. Kuna ma ise purje reas sotti ei saanud, mis kõige parem on või tegelikult õigem on öelda, mis kõige kergem on, siis kutsusin Adi endale appi, et ta sorteeriks mulle sealt kõige kergema taglase välja. Ta vaatas mind küll veidi imelikult, et ma 7,2 m2-st küsin, aga no klient on ju kuningas.
Kus juures ta aitas selle mul randa ka vedada, kuna olin poolenisti jalutu.
Valisin siis igaks setmeks juhuks 140 l laua kah, et oleks ikka kindel, et kui puri vette kukub, siis mul on seal ruumi tatsata ja sellega manööverdada. Taglas oli tõesti kerge ja ma ei hakka rääkima sellest vahest, kui sul on kasutada 100-ne mast ja karbon poom. Kes on kasutanud, see tõenäoliselt saab aru, millest ma räägin. Igal juhul osutus see kergemaks, kui see 6,7, mida ma mingi päev proovisin lainest kätte saada, aga sinna samma see jäi.
Triibutasin mingi paarkümmend minutit ja kuna glissi siiski päris ei saanud, siis otsustasin vahetada suure purje väikese vastu ja asusin harjutama. 2,5 h möödus arusaamatul kiirusel, sest kuidagi nii hea oli seal proovida, proovida ja proovida. Täna panin sussid jalga, sest eile olin omale imekombel saanud talla alla 3 cm läbimõõduga sinika, mis oli paistes ja mis ei lasknud kõndida. Mööda kive oli sussidega veidi turvalisem talluda. Ja nii need helitackid ja muud toredused järjest tulid. Iga jumala kord muidugi käin ma vähemalt korra vette ka, ei õnnestu laua peale jääda ja kuivalt kaldale saada.
Vahepeal tegin pausi, võtsin päikest, sõin kohalikke tomateid ja Itaalia jäätist ja siis tagasi vee peale. Proovisin nüüd jälle, et äkki saab glissata kah. Lauaks 120 l ja 6,4 m2 puri. Ei saanud käima ja vist olin juba väsinud kah! Sellel korral ma meistriks ei saanud!
Info:
Koht: Kefalos, Kos
Varustus: RRD Firemove 140, 7,2m2, BB S,3,7 m2, 120 6,4 m2
Aeg: 2,5 h

Leave a Reply